fotobúdka Funnybox je partnerom filmu Šepoty

Fotobúdka Funnybox je partnerom novovznikajúceho slovenského filmu Šepoty. Ide o projekt na miestne pomery hneď z niekoľkých uhlov pohľadu netypický. Tak napríklad hneď žáner filmu – horor. Jeho slogan znie: „Hľadáš stratené, stratíš hľadané …“.

Dej sa odohráva v dvoch dejových líniách, jedna prebieha v súčasnosti, druhá v minulom storočí. Na projekte pracovali tvorocvia zo 4 štátov a uvidíme v ňom hercov ako Eugen Libezňuk (Čiara), Henrieta Kecerová (seriál Odsúdené), František Balog, Ivetka Fejková a ďalší.

Netradičný je aj spôsob financovania projektu a to formou crowdfundingu. Predmetom sú podiely na filme, ktoré sú rozdelené medzi realizačný tím (od hercov, komparzistov, maskérov až po samotnú agentúru) a medzi dobrovoľných prispievateľov, ktorí sa mohli podiely zakúpiť. Týmto spôsobom produkčná agentúra jednak získala financie na realizáciu filmu a navyše priamo zainteresovala každého podielnika aj účastníka projektu na jeho úspechu.

Dnes je dielo vo svojej finálnej fáze. Film je už prakticky hotový a prebiehajú diskusie s distribútormi o podmienkach jeho uvedenia. Čoskoro by sa mal objaviť videoklip k filmu a spolu s ním sa dozvieme aj dátum jeho uvedenia do kín.

Hoci ešte neskončila práca na pilotnom projekte Šepoty, v príprave je už aj ďalší titul s názvom „Cena života“. Ak ste fanúšikmi titulov ako „Hra“ či „SAW“, odporúčame spozornieť. Zaujímavé je aj to, že aj vy sa môžete stať podielnikmi filmu. Podielov je celkovo 4000, pričom polovica je rovnako ako to bolo pri Šepotoch určená pre realizátorov filmu, a druhá polovica pre investorov a podporovateľov. Cena jedného podielu je 20 Eur. Cena je stanovená tak, aby si podiel mohol dovoliť naozaj každý. Či už máte chuť podporiť domácu tvorbu, alebo hľadáte investičnú príležitosť, stojí to za zváženie. Podiely si môžete zakúpiť jednoducho na adrese businessartproduction.com.

Prečo sa fotobúdka Funnybox vlastne stala partnerom projektu šepoty? Bolo to z viacerých dôvodov. V prvom rade nás zaujal samotný projekt ale najmä filozofia produkčnej agentúry, snažiť sa aj umelcov primäť uvažovať ako podnikateľov. Všetci účastníci projektu získavajú iba podiely. Akýkoľvek finančný efekt sa dostaví až po úspešnom dokončení diela a to vo forme príslušného podielu z výnosu. V tomto sú ako tvorcovia, tak aj podielnici na jednej lodi.

Zároveň v našom rozhodnutí bolo možno aj trochu nostalgie. Veľmi nám to pripomínalo začiatky Funnyboxu. Na začiatku bola tiež partia mladých ľudí s chuťou vyhrnúť si rukávy a odvahou a odhodlaním skúsiť niečo nové, spraviť veci inak, pustiť sa do niečoho, čo tu ešte nebolo. A hoci dnes už má fotobúdka Funnybox na trhu viacero nasledovníkov a aj ona samotná prešla vývojom ako z hľadiska personálneho zloženia, tak aj po technickej a procesnej stránke, bol položený základ niečoho, čo úspešne funguje, prináša zábavu, radosť, zážitky a hodnotné spomienky účastníkov našich akcií až do dnes. O novinách v dianí vo Funnyboxe Vás budeme pravidelne informovať na jeho stránke www.funnybox.sk .

Veríme, že rovnako úspešne sa bude dariť aj našej filmovej tvorbe a sme radi, že si môžeme povedať, že tak trošičku aj vďaka nám :-).

Comments are closed.